Deklaracja dostępności
Politechnika Wrocławska, lider projektu „Atlas Zasobów Otwartej Nauki 2.0” zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.zasobynauki.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Wyłączenia
- Publikacje (głównie z XIX/XX wieku), które były realizowane przez różnych autorów przy zastosowaniu odmiennych języków i technik pisma (odręczne, maszynowe, gotyk).
- Katalogi, które z powodu swojej charakterystycznej struktury, nie mogą być w pełni przystosowane.
- Część materiałów, która została opublikowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności, niepoddawana od tego czasu przebudowom i zmianom polegającym w szczególności na zmianie wyglądu lub struktury prezentowanych informacji albo zmianie sposobu publikowania informacji.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Plany likwidacji błędów dostępności cyfrowej
Dokładane są wszelkie starania, aby strona była łatwa w obsłudze dla osób z niepełnosprawnościami. Na bieżąco wykonywane są prace i modyfikacje programistyczne, mające na celu zwiększenie dostępności strony internetowej zgodnie z wymaganiami standardu WCAG 2.1.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Justyny Chylewskiej - mailowo justyna.chylewska@pwr.edu.pl lub telefonicznie 713407810.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Bibliotech
- Adres: Plac Grunwaldzki 11, 50-377 Wrocław
- e-mail: kontakt@azon.e-science.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Adres:
Plac Grunwaldzki 11, bud. D-21
50-377 Wrocław
Teren wokół budynku
Wokół budynku nie ma barier urbanistycznych. Prowadzą do niego utwardzone ścieżki. Wszelkie różnice terenu zniwelowane są ukształtowaniem terenu lub pochylnią. Bezpośrednio przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Najbliższe takie stanowisko oddalone jest ok. 150 m od wejścia od budynku na parkingu przeznaczonym dla studentów i pracowników PWr (przy ul. Hoene-Wrońskiego lub ul. Janiszewskiego).
Wejście do budynku
Budynek podzielony jest na dwie części: ogólnodostępną i dla pracowników. W strefie ogólnodostępnej na kondygnacji 1 i 2 znajduje się strefa otwartej nauki, a na parterze: szatnia – usytuowana po prawej stronie oraz laboratorium tyfloinformatyczne (pom. 005) i sala audytoryjna (pom. 007) – zlokalizowane po lewej stronie. Do tej części budynku wchodzi się wejściami A (wejście dla studentów) i B (wejście dla pracowników). Do części przeznaczonej dla pracowników prowadzą drzwi oznaczone literą C i D. Wszystkie wejścia są z poziomu terenu i usytuowane są one w podcieniu budynku. Drzwi otwierane są ręcznie.
Budynek
Wejście na strefę otwartej nauki zabezpieczone jest bramkami. Jedna z bramek przeznaczona jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Na wyższe kondygnacje prowadzą przestronne schody kaskadowe łączące hol wejściowy z czytelniami i salami komputerowymi, zlokalizowanymi na pierwszej i drugiej kondygnacji. Schody usytuowane są po prawej stronie. W ich pobliżu zlokalizowane są dwie windy umożliwiające wejście na wszystkie kondygnacje w budynku. Windy mają udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Toalety dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na każdej kondygnacji. Na parterze pomieszczenie sanitarne usytuowane jest w wydzielonym korytarzu w pobliżu szatni, a na wyższych kondygnacjach w korytarzu znajdującym się przy windach.
Dodatkowe informacje
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku zainstalowane są znaczniki dźwiękowe. Lokalizacja: wejście A budynku, przy bramce kontrolnej, przy schodach usytuowanych w holu, przy klatkach schodowych usytuowanych na wszystkich piętrach, przy toaletach na parterze, wejście do Tyflolaboratorium (sala 005), wejście do sali konferencyjnej (sala 007), przy stanowisku komputerowym dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (pierwsze pietro). W budynku znajdują się ścieżki orientacji (ścieżki dotykowe), usytuowane na parterze budynku, które doprowadzają użytkownika do głównych funkcji obiektu: punkt informacyjny, portiernia, szatnia, tolety, windy i klatki schodowe oraz pomieszczenia.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W budynku na każdej kondygnacji są umieszczone plany dotykowe obiektu (plany tyflograficzne). W budynku znajduje się czytelny system informacji wizualnej zgodny ze standardem PWr. Tablice wyposażone są w piktogramy, czytelną czcionkę, kody QR, opisy w języku polskim i angielskim oraz w alfabecie Braille'a. Na każdej kondygnacji umieszczone są tablice kierunkowe i ze spisem pomieszczeń. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego (w przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).
W budynku znajdują się trzy krzesła ewakuacyjne. Dwa z nich usytuowane są na strefie otwartej nauki, a jedno w części administracyjnej - 1 pietro, klatka schodowa.