ZGŁOŚ PROBLEMikona ozdobna

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane
*
*
*
*
captcha
Zapoznałem/am się i akceptuję regulamin oraz politykę prywatności *

ODSYŁACZE

Link do zasobu (portal):

Link do zasobu (skrót):

http://zasobynauki.pl/zasoby/74545

Link do zasobu (repozytorium):

https://id.e-science.pl/records/74545

Typ zasobu: artykuł, rozdział

Analiza porównawcza bezprzewodowych systemów dostępu do sieci Internet na przykładzie rozwiązań IEEE 802.11x i ETSI HIPERLAN/2 w zakresie realizacji usług abonenckich

Widok

Metadane zasobu

Tytuł Analiza porównawcza bezprzewodowych systemów dostępu do sieci Internet na przykładzie rozwiązań IEEE 802.11x i ETSI HIPERLAN/2 w zakresie realizacji usług abonenckich
Osoby Autorzy: Mariusz Bednarczyk, Jacek Jarmakiewicz
Partner: Politechnika Wrocławska
Opis Celem artykułu jest przedstawienie efektywności realizacji usług czasu rzeczywistego jak i asynchronicznych w systemach bezprzewodowych WLAN. Pod uwagę wzięto zaimplementowane mechanizmy dostępu do usług, przepustowość rozwiązań, organizację multipleksacji usług jak również mechanizmy zapewnienia odpowiedniej jakości.
Przedstawiono standard opracowany przez grupę roboczą P802.ll w ramach IEEE, a także standard opracowywany przez grupę ETSI znany jako HIPERLAN. Określono różnice występujące między tymi standardami w zakresie zasięgu, szybkości transferu i opóźnień. Zaprezentowano również wymagania na bezpieczną realizację usług, zwrócono uwagę na sposób autoryzacji abonenta i stosowane metody szyfrowania transmisji.
Poruszono również zagadnienie związane ze śledzeniem ruchu abonentów, wymagający rozwiązania kwestii zarządzania informacjami o abonentach. Ważne jest tu nie tylko zagadnienie przełączania i utrzymania połączenia pomiędzy zasobami sieci, ale również autentykacja i szybkość aktualizacji informacji o bieżącej lokalizacji abonenta w systemie telekomunikacyjnym. Na koniec przedstawiono ocenę rozwiązań WLAN jak również perspektyw ich rozwoju, w celu poprawy ich wydajności i efektywności, czyniąc je nie tylko atrakcyjnymi, ale wręcz konkurencyjnymi w stosunku do tradycyjnych sieci przewodowych. (Polski)
Słowa kluczowe "Internet"@pl, "systemy bezprzewodowe"@pl
Klasyfikacja Typ zasobu: artykuł, rozdział
Dyscyplina naukowa: Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych / informatyka techniczna i telekomunikacja (2018)
Grupa docelowa: uczniowie, studenci, nauczyciele, naukowcy
Szkodliwe treści: Nie
Charakterystyka Tytuł źródła: III Ogólnopolska Konferencja „INTERNET - Wrocław 2001”
Miejsce wydania: Wrocław
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej
Czas wydania: 2001
Od strony: 59
Do strony: 69
Język zasobu: Polski
Licencja CC BY-SA 4.0
Informacje techniczne Deponujący: Janusz Klink
Data udostępnienia: 08-11-2022
Kolekcje Kolekcja Politechniki Wrocławskiej, Kolekcja e-Biblio PWr

Cytowanie

Skopiowano

Mariusz Bednarczyk, Jacek Jarmakiewicz. Analiza porównawcza bezprzewodowych systemów dostępu do sieci Internet na przykładzie rozwiązań IEEE 802.11x i ETSI HIPERLAN/2 w zakresie realizacji usług abonenckich. [artykuł, rozdział] Dostępny w Atlasie Zasobów Otwartej Nauki, . Licencja: CC BY-SA 4.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/legalcode.pl. Data dostępu: DD.MM.RRRR.

Podobne zasoby

Techniki manipulacji w mediach

Joanna Kołodziejska, audio, Politechnika Wrocławska, dziedzina nauk społecznych / nauki o mediach (2011)

Kilkugodzinny test nr 1 narzędziem Neubot dla sieci T-MOBILE

Janusz Klink, zbiór, baza danych, Politechnika Wrocławska, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych / informatyka techniczna i telekomunikacja (2018)

Kilkugodzinny test nr 1 narzędziem SpeedTest.PL dla sieci PLAY

Janusz Klink, zbiór, baza danych, Politechnika Wrocławska, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych / informatyka techniczna i telekomunikacja (2018)

Internet - nowoczesne medium nauczania

Tomasz Walkowiak, Marek Woda, artykuł, rozdział, Politechnika Wrocławska, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych / informatyka techniczna i telekomunikacja (2018)

Media w sieci

Włodzimierz Gogołek, artykuł, rozdział, Politechnika Wrocławska, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych / informatyka techniczna i telekomunikacja (2018)

Problemy z siecią internetową w akademikach

wideo, Politechnika Wrocławska, dziedzina nauk technicznych / telekomunikacja (2011)

Zobacz więcej